9.sayı

Merhaba Sevgili Arkadaşlar!

Buz gibi bir kış gününden hepinize SelamünAleyküm arkadaşlar!

Size bir müjdem var desem ne dersiniz? Sevgili Siyer Çocuk okurları; dergimiz artık yepyeni, birbirinden güzel sayfalarla sizlerle.. Belki biraz aynı şeyleri okumaktan sıkılmış olabilirsiniz. İşte dergimiz artık tam size göre. Hiç eğlenmediğiniz kadar eğlenecek ve rengarenk sayfalarda, birbirinden güzel bölümlerle sayfaların arasında kaybolacaksınız. “Büyümeden Önce Yapılacak Yüz Şey” ile harika fikirler, “Mikrofon Sende!” bölümü ile ilginç soru ve röportajlar, “Yeryüzünün En’leri” ile merak ettiğiniz bilgiler, “Hayvanlar ve Bitkiler Alemi” ile farklı şeyler öğrenecek ve eminim çok eğleneceksiniz. Hele ki “Kürşat Abi’ye Sorum Var” bölümü ile tüüm dertlerinize çare bulacaksınız.. Ama gel gelelim şu soğuk havalara..

Şimdi bazılarınız okulda kaloriferin yanında dersini dinliyor, bazılarınız evde çizgi film izliyor, bazılarınızsa dışarıda oyun oynuyor kim bilir. Belki de içimizde hasta olanlar da vardır. Annesi ona sıcacık nane limon yapmıştır ooh miss.. Aramızda kış mevsimini sevmeyenler de olabilir ama ben bu kardeşlerime biraz daha düşünün bu meseleyi derim. Neden mi? Çünkü kış mevsimi kar mevsimidir. Tabiat bembeyaz karla kaplandığında sanki bambaşka bir dünyada gibi oluruz. Ortalık sessiz, sakin ve tertemiz olur. Kar sokaklardaki çöplerin dahi üzerini örter ve her yeri temizler değil mi? Bazı evlerde kalorifer ısıtırken ortalığı bazı evlerde sobalar yanar sıcacık. O sobada patatesler, kestaneler pişer. Üstüne portakal kabukları konar. Bembeyaz karların ortasında sobalı evlerden dumanlar tüter. Sanki güzel bir manzara resmi olur her yer. Eldivenlerimizi giyer sokağa koşarız, kardan adamlar, toplar yapar birbirimizi karda yuvarlarız. Sonra eve gelir sıcacık bir salep içer, “Siyer Çocuk “dergimizi okurken uykuya dalarız. İçiniz ferahladı değil mi? Yahu kış sevilmez mi..

Öyleyse bize kış gibi güzel bir nimeti veren Rabbimiz’ehamd edelim ve dergimizin sayfalarını çevirelim bakalım neler varmış..

Abone Ol!
Siyer Çocuk WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?