8.sayı

Merhaba Sevgili Arkadaşlar!

“Mü’minler ancak kardeştir.” buyurmuş yüce Rabbimiz.Biz Müslümanlar; farklı dil, ırk ve farklı ülkelerde olmamıza rağmen Rabbimiz tarafından kardeş kılındık. Bu yüzden sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor:“Sizden biriniz, kendisi için arzu ettiğini kardeşi için de arzu etmedikçe iman etmiş olamaz.” 

Bir kardeşimizin bir derdi sıkıntısı, üzüntüsü yada sevinci varsa bizde onu yüreğimizde hissetmemiz gerekiyor.Kardeşlerimize karşı güler yüzlü, şefkatli ve yardımsever olmalıyız. Örneğin, şuan ülkemizdeki muhacir kardeşlerimize karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklarımızıMüslüman kardeşliğimiz sebebiyle yerine getirmemiz gerekiyor. İşte bu sebeple siz sevgili Siyer Çocuk takipçilerimize yine bu sayımızda birbirinden güzel kardeşliköyküleri hazırladık.

Bu sayımızda karakterlerimizin hepsi bizlere kardeşliğin nasıl olması gerektiğini, neler yapabileceğimizi, nasıl davranmamız gerektiğini en güzel bir şekilde anlatmaya çalıştı.Ayrıca sizlerinde katkılarıyla kardeşlikle ilgili birde yarışma düzenledik. Bu sayımızı “Kardeşlik Özel Sayısı” olarak hazırladık.

Hadi bakalım sizlerde kardeşliği en güzel bir şekilde etrafınıza anlatın, yaşayın ve yaşatın…

Abone Ol!
Siyer Çocuk WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?