27. sayı

Selamun aleykum Siyer Çocuk okuru, merhaba!

Okullar kapandı, tatil başladı! Siz güzel çocukların en çok iple çektiği yaz mevsimi de geldi! Acaba bu yaz ne yapalım, hangi oyunları oynayalım diyorsan seni önce yaz köşemize alalım. Sonra da keyifli bir yaz için süper öneriler bulabileceğin 10 tavsiyeye birlikte misafir olalım.

Sürekli dışarıda olduğumuz bu yaz mevsiminde çevremizi nasıl temiz tutabiliriz, doğamızı korumak için neler yapabiliriz diye düşündük ve senin için dopdolu bir çevre sayısı hazırladık.

Öncelikle Peygamberimizin çevreyle ilgili söylediği güzel sözlerini Kusva‘nın dilinden okuyup Salih Amcadan geri dönüşüm önerileri alacağız. Ardından Haydi Sen De Dene bölümüne uğrayıp kendimize harika bir taç tasarlayacağız.

Bilge bize yaz tatilinde neler yaptığını anlatırken Gezgin ile Çanakkale macerasına çıkacağız. Bu sıcakta bu kadar gezdiğimize göre buz gibi bir limonata iyi gider değil mi? Öyleyse Ellerime Sağlık bölümü tam sana göre!

Mide ne iş yapıyormuş, Uranüs neden o kadar soğukmuş, kabak neye iyi geliyormuş, maymunlar hiç yorulmuyor muymuş? Bütün bunların cevabı ve daha fazlası sayfaların ardında seni bekliyor.

Haydi o zaman! Çevir sayfaları, eğlence başlasın!

İçindekiler
Zıpır Bilim
Kusva'nın Günlüğü?
Her Şey Onu Anlatıyor!
Suphi ile Macit
Ders Çalışırken Mutlu Olmanın 7 Yolu
Medine Şekercisi Salih Amca
İlk Bahar Köşesi
Nesibe Nine İle Eskilerde Hayat
Sağlık Kaşifi Lokman
Altın Geçit
Uzay Keşif Günlüğü
Şu Acayip Hayvanlar
Bilgece Bakmak
Manav Vitamin
Seyahat Eden Sıhhat Bulur
Ellerime Sağlık
Haydi Sen de Dene
Enes İle Kendini Test Et
Hikayeni Tamamla
Kitapla Bahar Gelir Mi?
Bulmacalar
Satın Al!
Siyer Çocuk WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?