24. sayı

Siyer Çocuk okuru merhaba!

Sonbaharın gelmesiyle doğa, gözlerimizi hayran bırakacak bambaşka renklere bürünmeye başladı. Biz de yağmuru izleyip rüzgarı dinlediğin bu sonbahar günlerinde, sana eşlik edecek dopdolu bir sayı hazırladık.

Bu sayıda israfın ne olduğunu, nasıl tasarruf edileceğini öğreneceğimiz bir sürü güzel konumuz var! Rehberimiz Esma ve babasından ”Sanki Yedim Camii’nin hikayesini dinleyecek, Salih Amca’nın anlattıkları ile de bol bol gülümseyeceğiz.

Daha tasarruflu olabilmek için, uygulaması çok kolay 10 tavsiyeyi yanımıza alıp biraz mutfağa uğrayacağız. Kendi ellerimizle yaptığımız çıtır cipsleri afiyetle yedikten sonra, sıra geldi zamanın nasıl geçtiğini öğrenmeye! ”Haydi Sen De Dene” yine eğlenceli bir etkinlikle seni bekliyor!

Sonbahardan bahsetmişken; bu sayıda Emir’in Düşleri ile sonbaharı tam anlamıyla yaşayacağın bir kamp yolculuğuna çıkmaya hazır mısın? Aman dikkat, okuduktan sonra sen de kampa gitmek isteyebilirsin, bizden söylemesi!

Mars nasıl bir gezegenmiş? Penguenler hızlı mı yüzermiş? Hollanda neden su ülkesiymiş? Bütün bu soruların cevabı sayfaların ardında gizli.

Hayal dünyanı geliştirecek hikaye tamamlama köşesi, birbirinden keyifli bulmacaları, eğlenceli sorularıyla test bölümü seni bekliyor!

Haydi öyleyse sayfaları çevir, okuma serüveni başlasın! İyi eğlenceler!

İçindekiler
Peygamberimiz buyuruyor ki!
Merak Ediyorum!
Kusva'nın Günlüğü?
Her Şey Onu Anlatıyor!
Rehberimiz Esma
Medine Şekercisi Salih Amca
Uzay Keşif Günlüğü
10 tavsiye
Nesibe Nine İle Eskilerde Hayat
Manav Vitamin
Sağlık Kaşifi Lokman
Şu Acayip Hayvanlar
Seyahat Eden Sıhhat Bulur
Bilgece Bakmak
Haydi Sen de Dene
Hikayeni Tamamla
Emir'in Düşleri
Ellerime Sağlık
Enes İle Kendini Test Et
Bulmacalar
Ebeveyn Köşesi
Mutlu Aile Köşesi
Abone Ol!
Siyer Çocuk WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?