21. sayı

Siyer Çocuk okuru merhaba!

Sence yaz mı daha eğlenceli, kış mı? Üşümeyi mi tercih edersin, terlemeyi mi? Hmm… Düşünüyorum da her mevsimin kendine has güzellikleri var aslında. Şimdi aylardan ocak olduğuna göre kışın tadına doyasıya varma vakti! Atkı, bere, eldiven takıp kat kat giyinmek, ellerimiz kıpkırmızı oluncaya kadar dışarıda kartopu oynayıp sımsıcak evimize girmek, pencereden sokağımızın bembeyaz oluşunu izlemek… Kış denince akla gelen daha bir sürü güzel şey var değil mi?

Biz de ocak sayımızda sana, kışı tam anlamıyla hissedebileceğin birbirinden güzel konular hazırladık. Nesibe Nine sıcacık sobasını yakıp tatlı bir hikayeyle içimizi ısıtırken, Gezgin dostumuz bizi buzul kent Norveç’e götürecek. Emir’in Düşleri ile uçsuz bucaksız hayal dünyalarına kapılarımızı açacak, ”Hikayeni Tamamla” bölümünde hayal gücümüzün sınırlarını zorlayacağız.

Bir Müslüman’a yakışan en güzel özelliklerden biri olan nezaketi, önce dünyanın en nazik insanı olan sevgili Peygamberimiz’den (s.a.s) öğrenecek, ardından Rehberimiz Esma ve arkadaşlarının  oluşturduğu iyilik ekibi ile nazik olmanın güzel örneklerini okuyacağız.

Karıncaların ilginç yaşamları nasılmış, Lokman’ın baş ağrısına bulduğu pratik çözüm neymiş, Merkür nasıl bir gezegenmiş? Bütün bunlar ve daha fazlasının cevabı sayfaların ardında gizli.

Her zaman olduğu gibi derginin sonunda kendini test etmeyi, ”Ellerime Sağlık” bölümünde durup lezzetli tarifimizi denemeyi unutma!

Haydi öyleyse sayfaları çevir, okuma serüveni başlasın! İyi eğlenceler!

İçindekiler
Peygamberimiz buyuruyor ki!
Merak Ediyorum!
Kusva'nın Günlüğü?
Rehberimiz Esma
Medine Şekercisi Salih Amca
Uzay Keşif Günlüğü
Nezaket ile ilgili 10 Tavsiye
Nesibe Nine İle Eskilerde Hayat
Manav Vitamin
Sağlık Kaşifi Lokman
Şu Acayip Hayvanlar
Seyahat Eden Sıhhat Bulur
Bilgece Bakmak
Haydi Sen de Dene
Hikayeni Tamamla
Emir'in Düşleri
Ellerime Sağlık
Kendini Test Et
Ebeveyn Köşesi
Mutlu Aile Köşesi
Bulmacalar
Ebeveyn Özel

 

Abone Ol!
Siyer Çocuk WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?