20. sayı

Siyer Çocuk okurları merhaba!

Ekim ayı geldi çattı; ağaçlar yapraklarıyla ilkbahara kadar vedalaştı ve birbirinden güzel renkleriyle sonbahar kapımızı çaldı. Yaz bitti diye üzülme sakın! Sonbaharda da yapılacak bir sürü eğlenceli şey var. Mesela kurumuş yapraklara basıp çıtırtısını dinlemek benim yapmaktan hiç bıkmayacağım bir şey 🙂 ”Haydi Sen De Dene” bölümünde de tam sonbaharda yapılacak harika bir doğa etkinliği seni bekliyor.

Bu sayıda güvenilir bir insan olmakla ilgili aklına takılan her şeyi bulabilirsin. Sevgili Peygamberimiz’in güvenle ilgili tavsiyeleri ve Medine Şekercisi Salih Amca’nın düşündürücü sorusu sana güven konusunda çok güzel mesajlar verecek. Rehberimiz Esma da sıcacık bir dostluk hikayesiyle bize güvenilir bir dost olmanın güzelliğini anlatacak.

Araştırmacı miniğimiz Zeliha ve dayısının gizli görevi neymiş, Gezgin’in Endonezya seyahati nasıl geçmiş, acaba yine hangi ilginç şeyler icat edilmiş? Bütün bunların cevabı sayfalarda gizli. Bir de sana tuhaf bir soru: Banyodan sonra ellerimiz niçin buruşur, hiç düşündün mü? Hiç merak etme, biz düşündük ve sorunun cevabını ”Merak Ediyorum” bölümünde senin için anlattık.

Nesibe Nine bizi yine eski yıllara götürürken dikenli ve sevimli dostlarımız kirpiler de ”Şu Acayip Hayvanlar” köşesinde seni bekliyor olacak.

Peki bir soru daha: Astronotlar ne yapar, ne yer, ne içer, astronot olmak nasıl bir şey, merak ettin mi hiç? Astronotların macera dolu hayatlarını Uzay Keşif Günlüğü’nde bir astronottan öğrenmeye ne dersin?

Güvenle ilgili 10 tavsiye, Kusva’nın Günlüğü, Tosbik Kurabiye tarifi ve daha neler neler…

Anlayacağın yine birbirinden eğlenceli bir sürü konu sayfaların ardında seni bekliyor.

Haydi öyleyse sayfaları çevir, okuma serüveni başlasın! İyi eğlenceler!

İçindekiler
Peygamberimiz buyuruyor ki!
Merak Ediyorum!
Kusva'nın Günlüğü?
Rehberimiz Esma İle 40 Hadis
İlginç İcatlar
Medine Şekercisi Salih Amca
Uzay Keşif Günlüğü
Güvenle ile ilgili 10 Tavsiye
Tohum Serüveni
Nesibe Nine İle Eskilerde Hayat
Sağlık Kaşifi Lokman
Şu Acayip Hayvanlar
Kelime Koleksiyonu
Seyahat Eden Sıhhat Bulur
Ellerime Sağlık
Bir Film Bir Belgesel Bir Kitap
Kendini Test Et
Haydi Sen de Dene
Masal Köşesi
Bulmacalar
Dedemin Şehri
Ebeveyn Köşesi
Mutlu Aile Köşesi
Bir Sarılmak Kadar Yakın
Kapı Tokmakları

 

Abone Ol!
Siyer Çocuk WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?