14. sayı

Merhaba arkadaşlar!

Muhteşem bir sayı ile yine sizlerle birlikteyiz. Sizin için öyle bir konu seçtik ki okurken bize çook teşekkür edeceksiniz. Hepimiz hediye almayı veya kendimize hediye verilmesini çok severiz değil mi? Peki sizce Rabbimizin bize en güzel hediyesi nedir?

Bana sorarsanız ben kesinlikle “DOĞA” derim. Bu güzel ağaçlar, çiçekler, kuşlar, civcivler yani tüm hayvan ve bitkiler, tertemiz mis gibi hava, masmavi gökyüzü, leziz mi leziz meyve sebzeler hepsi bize Rabbimizin bu dünyada verdiği en güzel hediye değil mi?

Canımız sıkılıyor ormanda yürüyüş yapıp ferahlıyoruz, karnımız acıkıyor bahçeden meyve sebze alıp yiyoruz, hayvanlarımızın etinden sütünden yararlanıyoruz, seviyoruz besliyoruz. Tüm bunlar insana verilen en büyük nimetlerden olsa gerek. Peki bu kadar güzel nimetlere çocuklar olarak ne kadar sahip çıkıyoruz?

Bu güzellikler için Rabbimize ne kadar şükrediyoruz? Doğamızı gerçekten koruyor muyuz? Gelin bu soruları kendimize sorarken bir yandan da dergimizi okuyup bilinç kazanalım. Peygamberimiz doğamızı korumak için nasıl davranırdı? Peki bizler doğamız için neler yapabiliriz? Tüm bu soruların cevabı dergimizde seni bekliyor!

Keyifli okumalar!

Abone Ol!
Siyer Çocuk WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?