13. sayı

Merhaba Sevgili Arkadaşlar!

Yeni bir yılda yine sizlerle birlikte olmaktan çook mutluyuz!

Gel gelelim yeni sayımızın konusuna.“Adalet” sizlere yabancı bir kavram gibi gözükebilir ama inanın adınız soyadınız kadar yakın olan bir kelime. Çünkü günlük hayatta sabahtan akşama kadar karşılaştığımız birçok meselede adalet konusu karşımıza çıkıyor ama biz bunun farkında olmuyoruz. Mesela iki arkadaşımız kavga ettiğinde nasıl davranıyoruz? Adil davranarak haklı olan tarafın yanında mı oluyoruz yoksa duygularımızla hareket edip en sevdiğimiz ama haksız olan arkadaşımızın yanında mı oluyoruz?

İşte adalet tam da burada devreye giriyor sevgili arkadaşlarım! Sadece sevdiğimiz için, ailemizden olduğu için ya da bize herhangi bir yardımı dokunduğu için kötü, haksız olan bir insanı savunabilir miyiz? Yoksa olayların gerçek tarafını bulup iyi niyetli olan, iyi davranan bir insanın yanında mı olmalıyız? Eğer “Ben adil bir insanım.” diyorsak araştırmadan hiçbir konuda taraf olmamalıyız. Bize bunun en güzel örneklerini elbette Peygamberimiz gösteriyor. Kendi kızı bile olsa asla ona ayrıcalık yapmamış, diğer insanlar gibi onun da hatalarını yeri geldiğinde açıkça söylemiştir.

İşte biz de dergimizin bu sayısında adil olma konusunu işledik sevgili dostlar! Her bölümümüzde ayrı ayrı konuları ele aldık. Yepyeni bölümlerimizde elbette sizlerle buluşuyor!

Heyecanla okuyalım ve okutturalım!

Abone Ol!
Siyer Çocuk WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?