17. Sayımız

Siyer Çocuk Dergimizin 17. sayısı çıktı!

Minik Okurlar Merhaba!

Siyer Çocuk Dergimizin 17. sayısı “Merhamet” ana temasıyla çıktı.

Keyifli hikâyeleri, bulmacaları, ilginç keşifleriyle sizinle beraber büyümeye devam eden Siyer Çocuk Dergimiz, 5 yaşına giren dergimizin tasarımını tamamen değiştirdik ve yepyeni bölümler ekledik. Bu sayıda, içimizdeki en güzel duygu olan merhameti en güzel şekilde size anlatmaya çalıştık. Derginin sayfalarını çevirdikçe sevgili Peygamberimiz’in (sas) merhametli olmak ile ilgili tavsiyelerini okuyacak, Salih Amca ile zaman yolculuğuna çıkacak, Nesibe Nine ile “Eskilerde hayat nasıldı?” sorusuna güzel bir hikâye ile cevap bulacağız.

Sağlık Kâşifi Lokman, bize misvağın faydalarını anlatırken geometri ustası bal arıları da inanılmaz hayat hikâyelerini bizimle paylaşacak. Her insanın sesi neden farklıymış, onu öğreneceğiz bir de. Gezgin ile Avustralya’yı keşfedecek, uzayın derinliklerine doğru muhteşem bir yolculuğa çıkacağız.

Tabii birbirinden güzel bulmacalar ve beynimizin sınırlarını zorlayacak eğlenceli bilmeceler de var! Peki ya acıkırsak? Merak etmeyin, hep birlikte mutfağa girip çok keyifli bir kandil simidi yapacağız! Yapmak demişken, evdeki malzemelerle bir kutup deneyi yapsak nasıl olur sizce? Öyleyse şimdiden şaşırmaya hazırlanın, çok güzel bir deney sizi bekliyor.

Kusva bize en sevdiği dostunu anlatırken, Rehberimiz Esma ile güzel bir hadisi tatlı bir hikâye eşliğinde okuyacak ve bambu ağaçlarının hikâyesinden sabretmeyi öğreneceğiz. Ve daha neler neler…

Yani anlayacağın dopdolu bir dergi, okuman için seni bekliyor!

Unutmadan, derginin sonunda anne-babanın okuması için sürpriz bir bölüm hazırladık. Bir süreliğine dergini onlara ödünç verirsin değil mi?

Birbirinden ilginç icatları görünce şaşırmaya, kelime koleksiyoncusu olmak için ilk adımı atmaya hazırsan sayfaları çevir ve okuma serüvenine başla…

Ha bir de, derginin sonunda kendini test etmeyi de unutma!

Hadi öyleyse keyifli okumalar, iyi eğlenceler!

Abone Ol!


Siyer Çocuk WhatsApp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?